Бар’єри спілкування та пошук способів взаємодії
Практичним психологом нашого закладу Прадищук Ю. О. для учнів 8 класів було проведено діагностичний тренінг «Бар’єри спілкування та пошук способів взаємодії»
Спілкування важливе для кожного. Нас супроводжують розмови з різноманітними людьми — розмови особисті, дружні, ділові та розмови із пересічними перехожими. Але, щоб бути вдалим співрозмовником, потрібно іще багато чого, окрім простого вимовляння слів.
Практичним психологом нашого закладу Прадищук Ю. О. для учнів 8 класів було проведено діагностичний тренінг «Бар’єри спілкування та пошук способів взаємодії».
Під час заняття учні розкрили свої кордони у спілкуванні, кожен мав змогу створити свій «метафоричний портрет» (асоціація себе з певним образом, символом, предметом), учні отримали відповіді щодо подолання бар’єрів у спілкуванні. Також було проговорено з учнями важливу проблему сьогодення: раннє відокремлення підлітка від спілкування з батьками.
Інколи батькам здається, що вони краще знають, адже теж були підлітками і «життя прожили», таким чином страхуючи свою дитину від певних проблем життя. Але кожен має пам’ятати, що дитина-підліток – це особистість, яка формується не лише у колі сім’ї, а й формується завдяки соціуму, соціалізується. Маленька людина зі своїми бажаннями, потребами, а головне думкою, яка теж буває правильною, яка має право бути. І батькам потрібно вчитися цю думку не лише приймати, а й поважати. З такої взаємодії може розпочатися повага, довіра, комунікація між рідними людьми якої, на жаль, так не вистачає нашим дітям. Повірте, їм є що сказати своїм батькам, але у них в голові лунає питання: «чи буду я почутий, почута?, чи сприймуть мої слова…?».Адже коли дитина відчуває непорозуміння з боку рідних людей, вона закривається, блокується і замінює живе, справжнє спілкування на віртуальне, таким чином створюючи певну ілюзію, а звідси і розпочинається наступна проблема – залежність віртуального спілкування.
Налагодження зв’язку зі своєю дитиною-підлітком — запорука дієвого підтримання психічного здоров’я дитини, її емоційного розвитку та соціалізації. Якщо ми любимо людину, нас цікавить, про що вона думає та що відчуває. Ваша дитина зростає, дорослішає, і взаємне спілкування, тобто бесіда — це спосіб демонструвати їй свою любов та повагу.
Відомий філософ сказав: «у суперечці народжується істина», тож спілкуйтеся, сперечайтеся, але неодмінно комунікуйте між собою.